Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Devítky na Úřadu práce v Ústí nad Orlicí
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

 

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Devítky na Úřadu práce v Ústí nad Orlicí

Lupa

Jako budoucí absolventi Základní školy Komenského jsme 11. 11. 2014 navštívili Úřad práce v Ústí nad Orlicí, kde byl pro nás připraven program na téma výběr střední školy a povolání. Máme totiž před sebou důležité rozhodnutí, jakou cestou se vydat, proto byla tato přednáška pro nás velmi důležitá a zároveň zajímavá.

V první části jsme si povídali s pracovnicí úřadu. Ta nám radila, na jaké věci bychom se měli zaměřit, jaké jsou požadavky na schopnosti a dovednosti v určitých oborech nebo kde hledat bližší informace. Seznámila nás také s profesemi, které jsou nyní na trhu práce nejžádanější.

V části druhé jsme nahlédli do prostorů Informačního a poradenského střediska, kde si každý vyhledal ten „svůj“ vytipovaný obor či zaměstnání a dozvěděl se o něm bližší informace. Seznámili jsme se i s pro nás neobvyklými profesemi a zjistili, o jakou práci přesněji jde. V závěru nám byly nabídnuty služby tohoto střediska, kde si v domluveném termínu můžeme vyzkoušet test znalostí a dovedností.   Může nám napovědět, jakým směrem se vydat po základní škole.

Myslím si, že úterní dvě vyučovací hodiny strávené na Úřadě práce v Ústí nad Orlicí nám hodně pomohly, neboť čelíme jedné z nejdůležitějších zkoušek života a dobrých rad není nikdy dost.

Za 9. ročník Nela Dostálková

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin