Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Postcrossing
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

 

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Postcrossing

Lupa

02 postcr 07 postcr 12 postcr 13 postcr 14 postcr

Chtěli byste dostávat pohledy z různých zemí celého světa? Máte zálibu v psaní pohlednic lidem z Evropy i jiných kontinentů? Sbíráte poštovní známky? Žáci 8. B ano! Od začátku školního roku jsou zapojeni v postcrossingu (foto).
Celá aktivita funguje přes internet, kde mají založený vlastní účet. Nejprve si on-line vylosují několik adres z celého

světa, pohled napíšou v univerzálním anglickém jazyce (ale už několikrát využili i další cizí jazyky, které se učí), koupí správnou známku a pošlou. Pak následuje několik dní či týdnů čekání, než bude jejich pohled zaregistrován adresátem. To hlavní mají ale ještě před sebou - za nějaký čas jim přijde pohlednice z cizí země od účastníka, který si vylosoval je. My jsme takto už získali pohledy např. z Nizozemí, Ruska, USA, Francie, Ukrajiny, Německa, ale i exotičtějších zemí jako je třeba Čína, Nový Zéland a Malajsie.

Zároveň jsme už psali lidem do Honk Kongu, USA, Finska, Číny, Velké Británie, Francie, Taiwanu; celkem jsme prozatím odeslali 22 pohlednic. Snažíme se přiblížit Ústí, naše tradice, koníčky nebo jen česky pozdravit. Zajímaví jsou i samotní adresáti. Měli jsme možnost popřát k narozeninám malé holčičce a ke svatbě jednomu páru, pomáhali jsme pohledem plnit domácí úkol ze zeměpisu, nebo jsme popsali staršímu pánovi - cestovateli naše město. Setkáváme se tak s rodinami, dětmi, studenty, ale i seniory.

Žáci se touto aktivitou nejen naučí psát správně a čitelně pohledy, ale mnohdy i trpělivě čekat na další hezký a originální obrázek. Ve třídě mají zaplněny už dvě nástěnky a rozhodně se nechystají končit.

K aktivitě se může přihlásit kdokoli na
www.postcrossing.cz (česky pouze informační stránky) nebo www.postcrossing.com (oficiální stránky).   

Mgr. Lucie Vavřínová

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin