Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Den jinak
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?

Den otevřených dveří

26. 2. 2018 

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Den jinak

Lupa

Na druhém stupni naší školy připravujeme každoročně projektový Den jinak. Je to skvěle zavedená tradice a velmi dobře fungující forma primární prevence. Tento den je už podle svého názvu odlišný od běžného vyučování a je věnován rozličným činnostem. Žáci se předem rozdělili do skupinek a dopoledne netrávili pouze se svými vyučujícími, ale i se spoustou odborných lektorů. (foto)

Náplň hodin byla různorodá - šesťáci tvořili rozmanité stavby ze stavebnice Geomag, zacvičili si Zumbu, či si mohli zahrát netradiční deskové hry.
Sedmáci se osobně seznámili s mnoha cizokrajnými zvířaty, vyzkoušeli si zajímavé laboratorní pokusy z chemie, nebo navštívili místní městkou knihovnu s programem o českých a řeckých bájích a pověstech. Získali také základní dovednosti pro výuku programování s robotickou včelkou Bee-Bot.
Nejvyšší ročníky si oprášily zásady slušného chování při malých etudách z etikety, zapotily se ve fitness centru, vytvořily vazbu vánoční dekorace z přírodnin pod dohledem studentů Střední zahradnické a technické školy z Litomyšle. Vyzkoušely si také praktické činnosti oborů knihař, kosmetička a elektromechanik se studenty SOU Lanškroun a zabývaly se zdravým životním stylem prostřednictvím zástupců Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí.
Naše díky patří městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu akce a dále všem za pomoc při realizaci tohoto netradičního dne.
Mgr. Lucie Vavřínová

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin