Přejít na obsah
Ikonka škola
škola
informace o naší škole

Úspěchy u přijímacích zkoušek

Naše škola byla zařazena mezi pět nejúspěšnějších ZŠ v okrese Ústí nad Orlicí, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímací zkoušky na čtyřleté studium. V regionu ústecko-třebovsko jsme jedinou velkou školou, která se může pyšnit výbornými výsledky.

V českém jazyce jsme na 3. místě a v matematice na 5. místě.  Souhrnné údaje jsou z let 2017 – 2023. Zahrnují i dobu Covid 19. V době covidu jsme byli přesvědčeni, že výuka v distanční formě je na naší škole velmi kvalitní. Úspěchy u přijímaček z tohoto období to jen potvrzují.

Jak žáky připravujeme na přijímací zkoušky?

  • Ve škole si zakládáme na kvalitní výuce nejen v posledním devátém ročníku, ale během celé školní docházky. Učivo na druhém stupni je rozvrženo, aby žáci v devátém ročníku měli dostatek času na opakování.
  • Na přijímací zkoušky připravujeme žáky již od září. Nečekáme na poslední chvíli. Při přípravě dbáme i na individuální potřeby jednotlivých deváťáků.
  • Pro deváťáky je připraven speciální systém doučování z českého jazyka a matematiky. Tato forma podpory žáků je realizována před nebo po vyučování.
  • Výsledky z doučování pravidelně konzultujeme s rodiči. I jim je poskytována podpora v oblasti informační a konzultační.
  • Máme účinný systém domácí přípravy, kdy učitelé připravují žákům materiály na opakování a na studium.
  • Máme skvělé pedagogy, kterým na výsledku žáků na přijímačkách skutečně záleží. Během celého devátého ročníku pedagogové pozitivně motivují žáky.

Mgr. Bc. Radek Škarka

ředitel školy

Zdroj: prijimacky.ai a Cermat